תפריט שמות לתינוקות

שמות לבנים: 1,789 שמות לתינוקות בנים הפופולריים ביותר! [בישראל]

שמות לבנים: השמות הפופולריים ביותר לתינוקות בנים! המאגר הגדול ביותר בישראל עם מעל 1,789 שמות. מחפשים שם לבן שתאהבו ולא תתחרטו עליו? הגיע הזמן לבחור 🙂

מציאת השם המושלם לתינוק החדש שלכם יכולה לקחת קצת זמן, אבל זה גם יכול להיות כיף גדול. למעשה, זו אחת ההחלטות הראשונות והגדולות שאתם צריכים לקבל כהורים טריים.

מחפשים שמות לבנים מיוחדים שמתאימים למסורת המשפחתית או מכבדים מסורת תרבותית? או שאולי אתם רוצים שיהיה לבן שלכם שם ייחודי לחלוטין? כל זאת ועוד ברשימת השמות לבנים הגדולה ביותר שקיימת באינטרנט!

שמות לבנים - המאגר הגדול ביותר

שמות לבנים - איך בוחרים וממה מתחילים?

מזל טוב, אתם בהריון! זה בדיוק הזמן להתחיל לחשוב ברצינות על הדבר המשמעותי הראשון שתעניקו לילדכם- השם שלו. מי מאיתנו לא הגיע לרגע המיוחל ואז הבין שאין לו מושג באמת ממה להתחיל? בדיוק בשביל זה אנחנו פה, נשתדל לעשות לכם קצת סדר ולתת רעיונות לכיווני חקירה חדשים שיכולים להוביל אתכם לשם המיוחד שמתאים לכם כמו כפפה ליד ושילווה את ילדכם במסעו בעולם.

בתור התחלה אנו ממליצים לערוך רשימה של ערכים שחשובים לכם להעביר לילדיכם ולחפש שמות לבנים המבטאים אותם – לדוגמה חיבור לטבע (אגם, ירדן, נהר, פלג, אלון, אורן), ערכי חברות ואהבה (רעות, אחווה, אחדות), הפצת אור ומעשים טובים לעולם (אורי, תקווה, יאיר).

תחשבו על האדם שהיית רוצים שהוא יהיה כשיגדל, באילו תכונות אתם מאחלים לו להחזיק? כעת חשבו על שמות לבנים המתקשרים לאותן תכונות בעיניכם, לאו דווקא באופן מילולי מפורש. לכל אחד מאיתנו יש עולם קונוטציות משלו שנבנה לאורך החיים, השתמשו בו (יכול להתבסס אפילו גם על אנשים שהכרתם בעבר והותירו בכם רושם טוב). בחרו שמות לבנים המייצגים עבורכם הצלחה, אהבה ורגישות ושמעלים בכם תחושות חיוביות.

לשם שלנו יש משמעות רבה, יותר ממה שאתם חושבים

השם הוא חלק בלתי נפרד מהזהות העצמית שלנו והוא מגדיר מי אנחנו, השם משקף עבור ההורים את מי שהם רוצים שהילד שלהם יהיה, לאילו ערכים הוא יתחבר.

השם שלנו משפיע על הרושם הראשוני שניצור במפגש עם אנשים חדשים- בחיים האישיים וגם המקצועיים. למשל, אם חשוב לכם שתהיה לו אופציה להצליח מקצועית בחו"ל ושיהיה לו קל לייצר קשרים בינלאומיים, יכול להיות שתרצו להתמקד בקטגוריית שמות בינלאומיים. בנוסף, תרצו שהשם יהיה קל להגייה באנגלית (נסו לדמיין איך אמריקאי ינסה לומר את השם "חן/חבצלת/חי"?), ולשים לב שאין לאותם שמות גם פירוש אחר באנגלית שעלול ליצור אי הבנה בסיטואציות מסויימות (בהצלחה לגד שירצה להציג את עצמו באנגלית… רמז, זה עלול להישמע ככה- "Hi, I'm god", מה שיכול להיות מאוד משעשע ושובר קרח אבל כאשר אנחנו רוצים להשאיר רושם מסויים אולי נעדיף שמות לבנים שאין להם עוד קונוטציות עבור אנשים מהתרבות האמריקאית).

שמות לבנים בקבלה

גם אם אתם לא מאמינים בעקרונות הקבלה, לעתים שווה לקרוא גם על תחומים רחוקים מכם על מנת לקבל רעיונות חדשים או לפתח תובנות חדשות משל עצמכם.
לפי הקבלה לאותיות השם ואפילו לניקוד וההטעמה (מלעיל/מילרע) שלו יש השפעה על היקום ומהלך החיים והן מחברות בין העולם הגשמי לעולם הרוחני. לפי הקבלה יש מספר עקרונות מנחים, המנחים בעיקר מה לא לעשות בתהליך בחירת השם:
– לא לריב בין בני הזוג בשום מקרה עקב בחירת השם! שלופ בית מעל הכל.
– להימנע מצירופי אותיות קדושים (כמו "אל") או עוצמתיים מידי (כמו "אור", כל אותיות אהו"י)- מחשש שעוצמתם הרבה תקרין ותעמיס אנרגטית על האדם עד כדי פגיעה במהלך חייו.
– לא לקרוא בשני שמות אלא אם מתכוונים להשתמש בשניהם.
– לא לקרוא על שם אדם שנפטר בטרם עת בעודו צעיר ולא בשיבה טובה.

השפעת השם על המראה

מחקר ישראלי-צרפתי מפתיע ביותר, שפורסם ב2017, גילה כי יש קשר מובהק בין השם שלנו לבין איך שאנחנו נראים- מה שמחזק את התפיסה כי לשם שלנו יש השפעה על כל תחום בחיינו, הוא מעצב את מי שאנחנו בכל היבט בחיים- כולל המראה. ההיגיון מאחורי זה הוא שאנו תופסים את העולם באמצעות סכמות וסטראוטיפים, הבנויים אצלנו לפי המידע שכבר אספנו ומסייעים לנו לעבד מידע ולהתמודד עם המציאות המורכבת. השם של האדם גורם להפעלת סטראוטיפ מיידי כחלק מהניתוח שלנו לעולם, ולכן גורם ליחס מסויים שיקבל האדם לפי אותן סכמות שקיימות אצלנו בראש. כתוצאה מכך, כאשר מופעלות אותן סכמות ומתייחסים לאדם בצורה מסוימת ומפעילים עליו ציפיות מסוימות, הוא ינהג בהתאם וזה יבוא לידי ביטוי בבחירות שלו בחיים- בקריירה, בחברה, ואפילו ברגשות. בהתאם לבחירות אלו גם המראה שלו ישתנה ואף תווי הפנים. מטורף, נכון?

בחירת שמות ייחודיים מקושרת עם סלבס רבים, והפכה לסמל סטטוס של ממש

לרוב, מתן שמות אלו מעוררים תשומת לב וגוררים תגובות רבות ברשתות. מצאנו כמה דוגמאות לשמות לבנים ייחודיים שאי אפשר לשכוח:

בן אל תבורי – תו פרינס

אפרת גוש- ג'וליאן ג'אגר
גיל ריבה – מייפל, מיילו, ג'וסי טרטל

עידן רייכל – פיליפה הלנה, סלומה סזאריה

אקי אבני וניקול מילר- גרייס פיי

צביקה פיק – בנלי, תים, ניל

מרינה מקסימיליאן בלומין- ליצ'י

רונית אלקבץ – שאלימר

דורית בר אור – מונה בלה, אדה

חן אמסלם ומאור זגורי- לאב

ליאן וביתר נגר – ניו

אוהד ופאני בוזגלו – סאן, ליון, רוי, תאי

מאור ומירן בוזגלו – מיילי, ריי, שיין, לאיו

אסי ועדי בוזגלו- אייר, לאו, מילאן

חן טל – אילור

דוריה למפל – נסה

רמי קליינשטיין- תיאו, אומה, מילוא מילן

מור סילבר- ריו

אביב גפן – דילן, אליוט

מיכל ואסף אמדורסקי – מילה, נינה דבש

יונית לוי ועידו רוזנבלום – אנני

קרן פלס ונועם טור- לונה

רוני דואני – נורי

עדי אשכנזי – פולי

קורל מיכאלי – טאיה

סיוון קליין – בנו

בר רפאלי- ליב, אל

נטלי דדון – ריף

ורד פלדמן – אליס

אופירה אסייג- אמילי

אסתי גינזבורג- רפאל

נינט טייב- אמיליה

שלומי שבן ויובל שרף – לוקא

לירון ויצמן – אמי

לירן כוהנר וגיא גיאור – שיה

הראל סקעת ועידן רול – ארי

אדל בספלוב – שייה אסתר

רותם סלע – גלי

אייל גולן – ליאם, אלין, יאן, מיאל

מיכל (הקטנה) וייצמן – ריף, ריי

מאגר שמות לבנים - 2000 שמות

מקורות נוספים לבחירת שם לבן

מקווים שהמאגר הענק שלנו של שמות לבנים עזר לכם לבחור את השם המושלם לבן הטרי, במידה וכן- נשמח לשמוע בתגובות.

תוכן העניינים

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

השאירו תגובה

קטגוריות נוספות