וואטסאפ ווב: מה זה, איך משתמשים ומורידים! (WhatsApp Web)

רקע
אין אחד שלא משתמש בואצאפ – מדובר באפליקציה נוחה במיוחד שמאפשרת לנו אינטרקציה נגישה עם האנשים הקרובים אלינו באמצעות שליחה של הודעות, תמונות, קבצי שמע ואפילו ביצוע שיחות. לעומת הודעות הסמס והשיחות הטלפוניות, התקשורת בואצאפ מבוססת על אינטרנט אלחוטי ובכך הופכת את השימוש בה לאלטרנטיבה לא רק זולה יותר אלא גם יותר מהירה!

צפו בסרטון הדרכה צעד אחרי צעד איך להשתמש בוואטסאפ ווב: 

(לצפייה בסרטון ביוטיוב לחצו כאן)


מדריך שימוש בוואטסאפ ווב

וואטסאפ ווב: Whatsapp Web – מדריך מקיף וקישור להורדה!

קצת על ה-Whatsapp Web

עד לא מזמן היינו משתמשים בואצאפ דרך הטלפון הסלולרי שלנו ומסתפקים במסך קטן, מצלמה בינונית וסוללה זמנית. בשנה האחרונה ואצאפ השיקה ממשק חדשני ומרעיש, הואצאפ ווב, שמאפשר לנו להשתמש באפליקציה המיוחדת הזאת דרך המחשב שלנו.

אז איך זה בכלל עובד? ובכן, האינטרנט של האפליקצייה והממשק שבמחשב עדיין מבוסס על האינטרנט הסלולרי והאפליקצייה שנמצאת בטלפון אצלנו בכיס. בשביל לעשות קצת סדר בבלגאן, הכנו עבורכם את המדריך השלם למשתמש המתחיל לוואטסאפ למחשב. שנתחיל?

ווטסאפ ווב: מתחילים!

השלב הראשון בשימוש באפליקציה הוא כמובן להצליח להיכנס אליה. נשמע מסובך? ריכזנו עבורכם כמה צעדים פשוטים שיהפכו את הכניסה לפשוטה למדיי. אם איכשהו במקרה עדיין אין לכם את האפליקציה על הטלפון, מוזמנים להוריד אותה בקישור הבא.

 • פתיחת ווטסאפ במחשב דרך הדפדפן או התוכנה שבמחשב – ראשית, יש להיכנס לאתר של הממשק במחשב שלכם דרך הקישור הבא, או לפתוח את התוכנה שנקראית "Whatsapp" במחשב. בדפדפן אתם צפויים לראות עמוד של ואצאפ עם סימן ברקוד מימין למסך שנראה כך:
ווצאפ ווב - תמונה של סריקת הברקוד
 • קישור בין המחשב לאפליקציה בטלפון – הקישור בין הטלפון למחשב נעשה בסריקת ברקוד דרך המסך.
  • אחרי שפתחתם את האתר או התוכנה במחשב, פיתחו את אפליקציית הואצאפ בטלפון שלכם, ולחצו על מקש ההגדרות (מימין לשורת החיפוש, מוצג כשלוש נקודות) ושם ביחרו באופציית Whatsapp Web בצורה הבאה:
איזור בחירת האיזור בו סורקים את הברקוד בווצאפ ווב
 • לאחר מכן, תיפתח המצלמה של הטלפון שלכם וכל שידרש מכם כעת זה לכוון את המצלמה לכיוון הברקוד שנפתח במסך המחשב. חכו כמה רגעים שהמצלמה תתפקס וזהו! התחברתם לואצאפ ווב!

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על:

קצת על הממשק של ה-Web

הממשק במחשב למעשה לא שונה יותר מידי מהממשק של הואצאפ בטלפון. המקשים נראים אותו הדבר, שורת החיפוש זהה ומסכי הצ'אטים נראים זהים לחלוטין. עם זאת, ישנם כמה פיצ'רים נחמדים ששווה שתכירו שיוכלו לעזור לכם.

וואצאפ ווב: העברת קבצים מהמחשב

יש לכם איזה סרט ישן מפעם? אולי איזו תמונה עם חברים? הממשק של הואצאפ ווב מאפשר לכם לא רק להעביר תמונות מהטלפון למחשב אלא גם תמונות מהמחשב לטלפון! אז איך עושים את זה?

 • העברת תמונות מהטלפון למחשב – היכנסו לצ'אט עם האדם בו נמצאות התמונות שאתם רוצים להעלות ולחצו על משתמש האדם בשביל להגיע לגלריה (כפי שהייתם עושים בסמארטפון שלכם):
איזור גלריה בתוך הממשק של ווטסאפ ווב במחשב
 • לאחר שתיכנסו לגלריה, ליחצו על התמונה שאתם רוצים להוריד והיא תיפתח בפניכם. בצד ימין של המסך, תיפתח בפניכם האופציה להוריד אותה:
ככה מורידים תמונות בממשק של whatsapp web
 • וכעת, כל מה שנשאר לכם לעשות זה רק לבחור איפה לשמור אותה.
 • העברת תמונות מהמחשב לטלפון – בשביל להעביר תמונות מהמחשב לטלפון כל מה שעליכם לעשות הוא לבחור את התמונה הרצויה מהתיקיות שלכם במחשב ולגרור אותה עם העכבר לתוך תיבת הטקסט בצ'אט שלכם. הגרירה תלווה בפתיחה של מסך שונה שיראה באופן הבא:
תמונת מסך של העברת תמונות מהמחשב לטלפון בווצפ
 • טוב לדעת – הממשק של ואצאפ ווב מאפשר לא רק להעביר תמונות (באותה הדרך) אלא גם סרטונים, קבצי Word, Excel ו-PDF. תנצלו את זה!

וואטסאפ web: פיצ'רים שימושיים

 • הקלטות או תמונות – ניתן להקליט או לצלם בממשק הואצפ ווב הקלטות דרך המיקרופון והמצלמה של המחשב או הלפטופ שלכם. שימו לב – לא בכל המחשבים יש מיקרופון ומצלמה אבל אפשר לקנות ולחבר כאלה לכל מחשב.
 • העברת הודעה או קובץ – בדומה לואצאפ, לצד כל תמונה או קובץ שנשלח אליכם יש סימן חץ שמאפשר לכם להעביר אותם לאדם אחר. העברת הודעה – מיקום העכבר על ההודעה ולחיצה על החץ שצץ משמאל לשורת הטקסט.
 • יצירת רפרנס להודעה – לחיצה כפולה על הודעה תאפשר לכם לתת התייחסות להודעה ספציפית.
 • אימוג'ים, גיפים וסטיקרים – בדומה לואצאפ הרגיל, נמצאים בשורת הטקסט בלחיצה על החייכן שמשמאל.
 • פרטיות – זמינות אנשי הקשר שלכם נמצאת כרגיל בשורת איש הקשר. לבדיקת ראיית הודעות תמקמו את העכבר על ההודעה המסקרנת ותלחצו על החץ משמאל שיצוץ לשורת הטקסט. שם תיפתח לכם אפשרות להיכנס למידע ההודעה (message info) ולראות מתי נקראה ההודעה, למחוק אותה אם אתם רוצים או לסמן אותה לעצמכם לזמן אחר.
 • חיפוש – בדומה לממשק הואצאפ הרגיל, גם בממשק כאן יש אפשרות לחפש הודעה בצ'אט עם אדם ספציפי או לעשות חיפוש כולל על כל היסטוריית הואצאפ שלכם. אפשרות החיפוש נמצאת בשורת איש הקשר בצג הצ'אט איתו (לחיפוש אישי) או בשורת החיפוש בתור אנשי הקשר שלכם (לחיפוש כללי).

איזה דברים חשוב שתדעו

 • טלפון פתוח – כיוון שהשימוש בואצאפ ווב נעשה למעשה בסינכון עם הממשק באפליקציה, צריך לדאוג שבזמן ההתחברות (סריקת הברקוד) הטלפון יהיה לא רק פתוח אלא מחוץ לנעילה. במידה והוא יהיה סגור, פשוט לא תצליחו להיכנס לאפליקציה.
 • שלא יחשבו שמסננים אתכם – לפעמים קורה ששוכחים את הממשק פתוח במחשב. על פניו, זה לא באמת משנה, אבל זה יגרום לאחרים לחשוב שאתם מחוברים. חבל על עוגמת הנפש, תזכרו להתנתק ולא לגרום לאנשים להתעצבן שאתם לא עונים להודעות.
 • אם יש יותר מאדם אחד על המחשב – בשביל לאפשר לאחרים להתחבר לממשק הואצאפ ווב במחשב שלכם, חשוב שתתנתקו בסיום השימוש באופן הבא:
ככה מתנתקים מהממשק של ווצפ ווב - תמונת מסך

מוכנים להתחיל?

כמו כל התחלה חדשה, גם להתחיל להשתמש בואצאפ ווב לא בהכרח יהיה לכם קל בהתחלה. תקחו לכם איזה ערב רגוע, תשחקו עם האפשרויות השונות והכי חשוב – אל תיבהלו! דברים יקרו מעצמם, אנחנו מבטיחים. מאחלים לכם עוד שיחות כיפיות עם קרובי המשפחה והחברים בווטסאפ ובמציאות. תהנו!

נ.ב בטעות הקלדה מעברית לאנגלית אנשים מחפשים בגוגל במקום "ווצאפ וואב", uumtp uuc.

שאלות נפוצות

היכן ניתן להוריד את הוואטסאפ ווב?

בכדי להוריד את התוכנה תוכלו להיכנס לקישור הבא (שנמצא כאן במאמר)
ולאחר מכן להתקין אותה בקלות על המחשב שלכם.

איך משתמשים בוואטסאפ ווב?

זה ממש קל ומאוד דומה לשימוש בוואטסאפ במכשיר הנייד. הכנתי עבורם סרטון הדרכה, היכנסו ובדקו אותו.

מה זה וואטסאפ ווב בכלל?

וואטסאפ ווב זה תוכנה למחשב שעוזרת לכם לשלוח הודעות ולתקשר בדיוק כפי שהייתם עושים במכשיר הנייד. למידע מעמיק היכנסו למדריך המלא.

האם כל השיחות, ההודעות והתמונות יופיעו בוואטסאפ ווב?

בהחלט! כל המידע שאצלכם בפלאפון מסונכרן מיידית לוואטסאפ ווב. ויש עוד הרבה פיצ'רים שימושיים, כנסו למדריך באתר וגלו.

תוכן עניינים

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: