ג'וקר

Joker - 2019

2 שעות 2 דקות
צפו בטריילר לסרט ג'וקר
ג'וקר כרזת הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: פשע, דרמה, מתח
• בימוי: טוד פיליפס
• מפיק: טוד פיליפס
• תסריט: טוד פיליפס, סקוט סילבר
• שפת הסרט: אנגלית

סקירה

צחוק משוגע

מה גורם לאדם, שרוצה להצחיק אנשים ולגרום לילדים לחייך, לצאת למסע קטלני של רציחות ולגרום לפורענויות בעיר שלו? מה מרגישים אנשים שלא משתלבים בחברה וצריכים לעמוד מול ממסד ענק שנראה שאין להם סיכוי מולו? על שאלות כאלה מנסה ג'וקר לענות.

מקור החיוך

הסרט החדש בעולם של DC מנסה להביא רעיון מאיפה הגיעה דמותו של הג'וקר ומה גרם לאישיותו להפוך למה שהיא, כמו גם להביא בעצם מקום והצצה לחיי אנשים שהחברה הנורמטיבית לא יודעת (ואולי גם לא רוצה?) איך להתייחס אליהם. גות'האם סיטי היא עיר בה היאוש נוכח, והוא ממש חזק. בעולם קפיטליסטי רק החזק שורד ובעוד שהעשירים ממשיכים להתעשר, העניים מתקשים לחיות. גיבור הסרט הוא ארתור, מי שעתיד להפוך לג'וקר. הוא גדל בעוני לאם חד הורית וסובל מהפרעה נפשית שגורמת לו לצחוק בלתי נשלט. החברה שהוא חי בה מתנכרת ממנו לגמרי וחבריו בודדים. למרות זאת, הוא עובד בתור ליצן ומטרתו היא לגרום לאחרים לחייך. אך המציאות מכה בו, באופן מילולי. הוא נתקף פיזית ע"י חבורות אלימות, נבגד ע"י האנשים שהוא סומך ומעריץ אותם, המימון לכדורים שנעזר בהם כדי לתפקד נפסק ובסוף הוא לא מצליח להאמין לאף אחד, אפילו לא לאמו.

בסוף, כולנו ליצנים

הסרט הוא לא סרט גיבורי על קלאסי. בכלל. הוא אפל, אלים וממלא את הצופה בטרור. אולי כי אנחנו מכירים את זה מהחברה שלנו עצמנו. חברה שמתקשה, או שבעצם בכלל לא מנסה, לקבל את האנשים השונים בה. אותם אלה שמוזר להסתובב איתם, שקשה להם חברתית, שנדמה כאילו נולדו לעולם הלא נכון. ארתור, שמוקף בחברה אלימה ומיואשת, לא צודקת ומשתמשת בחלשים ואז זורקת אותם, מגיע להבנה שהחוקים שגדל לפיהם לא נכונים, ופועל כעת לפי החוקים שלו – שאין חוקים. זוהי ביקורת חברתית קשה שמציבה לנו מראה מול העיניים, על היחס שלנו כלפי אלה שאנחנו לא מקבלים, ואיך הם עלולים להרגיש ולחיות כתוצאה מכך. ארתור מאבד אמון באנשים שאמורים לספק לו עזרה לבעיותיו, באנשים שהוא מעריץ בתור אדם העוסק בבידור, בחבריו ובמשפחתו. לאחר הרצח הראשון שהוא מבצע, שנגרם מזה שהותקף קודם ע"י אותם אנשים המייצגים את האליטה, הוא כבר לא מהסס לפגוע בקרובים בו ביותר, כולל אמו. אך למרות זאת, אפילו הליצן הכי גדול מסוגל לגלות אמפתיה והוקרת תודה, כשהוא חס על גארי למשל, מי שהחשיב כאדם שהיה נחמד אליו, ואולי גם משום שהיה יכול להזדהות עם גארי, נמוך הקומה, כאדם שסובל מניכור חברתי. כל זה, בניגוד לאליטה הקפיטליסטית של העיר, הדורסת את המעמד המוחלש בכל דרך אפשרית.

להוריד את המסיכות

התקפי הצחוק הבלתי נשלטים של ארתור לאורך הסרט גורמים לו להיקלע למגוון סיטואציות בהן הוא מביך את עצמו והאנשים שמולו לא מבינים אותו. הוא צוחק, אך אם מקשיבים לצחוק, הוא מסתיר בתוכו כאב, ותסכול מהחיים והמצב שלו. ארתור מפתח את אישיותו החדשה, האמיתית והלא מתנצלת. נמאס לו מהמצב החברתי והכלכלי אליו נקלע, הוא ורבים אחרים, ומתחיל לחיות לפי החוקים שלו. הוא לא מתנצל על הצחוק שלו, לא מתנצל על הפעולות שהוא נוקט להגנה עצמית, ובעצם ע"י האישיות החדשה שלו – הג'וקר, הוא מתחיל לחיות לפי איך שהוא בעצמו רואה לנכון. הג'וקר הופך לפנים של השכבות המוחלשות, אלו שהתנכלו אליהם ופגעו בהם, ניצלו אותם ואז זרקו אותם. והוא בא ואומר – לא עוד. מעכשיו החוקים השתנו, ובעצם – אין חוקים.
ג'וקר, סרט - 2019 סקירה

פרסים

🥇 ארה"ב 2020: זכייה באוסקר – השחקן הראשי הטוב ביותר, חואקין פיניקס
🥇 ארה"ב 2020: זכייה באוסקר – כתיבת המוסיקה הטובה ביותר, לתמונות קולנוע, הילדור גודנאדוטיר
🥇 ארה"ב 2020: זכייה באוסקר – הצילום הטוב ביותר – יאנוש קמינסקי

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ חואקין פיניקס
♦️ זאזי ביטס
♦️ רוברט דה נירו
♦️ פרנסס קונרוי
♦️ בראט קולן

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט ג'וקר

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: