טיטניק

Titanic - 1997

194 דקות
צפו בטריילר לסרט טיטניק
טיטניק - כרזת הסרט - 1997
תוכן עניינים
• ז'אנר: דרמה רומנטית
• בימוי: ג'יימס קמרון
• מפיק: ג'יימס קמרון
• תסריט: ג'יימס קמרון
• שפת הסרט: אנגלית

סקירה

מסתרי האוקיינוס

אחד הסרטים המצליחים ביותר בתולדות הקולנוע, עם הרווחים הגבוהים ביותר בזמנו, כמו גם עלות ההפקה. הסרט מתמקד בספינה שנקראת הטיטאניק, ספינה אמיתית שנבנתה בתחילת העשור השני של המאה ה-20. הספינה הייתה ענקית (בטח יחסית למונחים של אותה תקופה), עלות הקמת הייתה אסטרונומית והיא נחשבה לבלתי ניתנת לטביעה.
למרות שנבנתה בתכנון מיוחד ובעזרת חומרים קשיחים כדי שתוכל לשרוד את מסע החצייה של האוקיינוס האטלנטי, היא טבעה לבסוף לאחר שהתנגשה בקרחון, בעת ההפלגה הראשונה שלה. על סיפונה היו אנשים מיוחסים, עשירים ואף מספר ידוענים, שרובם טבעו.
בשנת 1997 יצא הסרט טיטאניק, המספר את סיפור הטרגדיה הנוראית בעזרת סיפור אהבה קלאסי ויפהפה בין נערה ממשפחה מיוחסת שלא מרוצה המהכיוון שחייה הולכים, לנער עני ונווד.
מעבר לכך, הסרט נותן ביקורת נפלאה על המעמדות בחברה והיחס אל המעמדות הנמוכים יותר.

רומיאו ויוליה, במאה ה-20

הסיפור המוכר חוזר על עצמו גם כאן, אך אולי מפני שכולנו חיים אותו קל לנו להתחבר אליו כל פעם מחדש והוא תמיד רלוונטי – מה עושים כשאנחנו לא מתחברים אל דרך החיים בה המשפחה והחברה שלנו חיה, אבל לא יודעים מה לעשות בנידון? מה לעשות אם אנחנו פוגשים אדם מדהים, שלא מתאים לציפיות הסביבה, ומתאהבים בו?
הסרט מזמין אותנו לחשוב איך נתנהג לגבי המשך החיים שלנו, אם הם יהיו בסכנה. אם נדע כמה החיים שבריריים ולא צפויים, אולי נסכים לחשוב על מה אנחנו באמת אוהבים לעשות, איך אנחנו באמת רוצים לחיות ומי האנשים שאנו רוצים בסביבתנו?

היבריס

היבריס הוא רגש של גאווה מוגזמת ושחצנות, הגוררות בעקבותן עונשים. בני האדם, מאז ומעולם, ניסו להתמודד עם איתני הטבע וככל שהטכנולוגיה התקדמה, המבנים והכלים גדלו והשתכללו, עד שהגיעו למצבים גרנדיוזיים ודרמתיים.
התכנון של הטיטאניק היה כה גדול עד שהיא נחשבה לבלתי ניתנת לטביעה, כתוצאה מכך לא הייתה השקעה בסירות הצלה (למרות הסכומים הרבים שהושקעו בבנייה).
החברה המערבית חיה בעידן של תעשייה מתקדמת וערים גדולות והתנתקה מהטבע ואולי שכחה למה הוא מסוגל והכבוד שצריך לרכוש לו, ושילמה עליו מחיר כבד.
כמו כן, היחס אל המעמד הנמוך משקף אולי יותר מכל את הניתוק של החברה הגבוהה, שמתייחסת אל אנשים אחרים בצורה מזלזלת, כאילו הם נועדו לשרת אותם וחייהם חשובים פחות. בסופו של דבר, מה שהצליח להציל את הניצולים זה הכסף והמעמד שלהם, כשאלפי אנשים אחרים מתו.

מימוש עצמי

למרות שסיפור האהבה בין רוז לג'ק הוא ממש קלאסי ואף טיפה קיטשי, הוא כן מקבל כמה גוונים מעניינים. ג'ק מלמד את רוז דברים רבים לגבי החיים שהחברה בה חיה לא יכלה ללמד אותה. הוא פותח אותה לעולם שלם של אפשרויות שהיא יכולה לבחור מהן את המתאימה לה ביותר, ושרק היא אחראית לאושר ולחיים שלה. הוא פשוט גורם לרצות לצאת אל העולם ולעשות מה שרוצים!
בסופו של דבר, היא הצליחה לשרוד את האסון ולמרות שהגיעה לניו יורק חסרת כל, הצליחה לשקם את עצמה ולחיות. לעומת זאת, קאל, בן זוגה (שנכפה עליה), ובעצם ניסה "לקנות" אותה באמצעות תכשיטים ומצליח גם הוא לשרוד את האסון באמצעות שימוש בכח ומעמד, מתאבד לאחר שמפסיד את הונו בתקופת השפל הגדול.
הסרט מספר סיפור נפלא על זה שהחיים יכולים להיות לא צפויים ואין לנו שליטה בהם, ועל העוצמה של הטבע. אך למרות זאת, אנחנו יכולים לבחור איך לחיות, רמת האושר שלנו לא תלויה במעמד ובמה שיש לנו, אלא בעצמנו ובמימוש החיים שלנו עד הסוף.
טיטניק סרט - 1997 סקירה

פרסים

🥇 ארה"ב 1998 – זכייה באוסקר – הבמאי הטוב ביותר – ג'יימס קמרון
🥇 ארה"ב 1998 – זכייה באוסקר – הצילום הטוב ביותר – ראסל קרפנטר
🥇 ארה"ב 1998 – זכייה באוסקר – התלבושות הטובות ביותר – דבורה לין סקוט

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ לאונרדו דיקפריו
♦️ קייט וינסלט
♦️ בילי זיין
♦️ קתי בייטס
♦️ פרנסיס פישר

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט טיטניק

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: