גיבורים במצולות

Kursk - 2018

117 דק'
צפו בטריילר לסרט גיבורים במצולות
גיבורים במצולות כרזת הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: אסונות
• בימוי: תומאס וינטרברג
• תסריט: רוברט רודט
• שפת הסרט: אנגלית
• צילום: אנתוני דוד מנטל
• עריכה: ולדיס אוסקרסדוטיר
• הקרנת בכורה: 2018
• מוזיקה: אלכסנדר דספלה
• מדינה: צרפת, בלגיה
• חברת הפקה: EuropaCorp

תקציר

"גיבורים במצולות" הוא סרט דרמה בלגי צרפתי שיצא בשנת 2018. הסרט מבוסס על הספר "זמן למות" שסוקר אירועים אמיתיים באסון טביעת הצוללת קורסק. הסרט עוקב אחרי ההתרחשויות שהובילו לפיצוץ בצוללת ואחרי המלחים ששרדו את הפיצוץ שחיכו לחילוץ בזמן שהחמצן שלהם הולך ואוזל.

סקירה

אנקדוטה היסטורית מרתקת

את סיפור הטביעה של הצוללת הרוסית קורסק חלקנו מכירים. מדובר בצוללת רוסית שיצאה לאימון והתפוצצה בגלל תקלה משמעותית במערכותיה. מתוך עשרות האנשים שעבדו בצוללת, 23 מתוכם שרדו את הפיצוצים וחיכו לחילוץ בחושך מוחלט וקור נורא. הסיפור המצמרר הזה מועבר היטב בסרט המיוחד הזה, שמצליח להמחיש את תחושות הפחד בצוללת, את התסכול של קרובי המשפחה ואת הגישה הרוסית הקשוחה.

עלילה מיוחדת במינה

הסרט עושה חסד לסיפור המורכב הזה ולא מחמיץ פרטים חשובים. הוא נוגע לא רק ביושבים בצוללת אלא גם בכל הקשורים למצב. המשחק המרהיב, התסריט הרגיש והסיפור הנורא הופכים את הסרט למהפנט ונוגע ללב ואת חווית הצפייה ללא נשכחת.

האומה הרוסית המורכבת

בסרט מועברת ביקורת על האופי קשה היום של האומה הרוסית. בדומה למה שנראה באירועי צ'רנוביל ובמקרים רבים אחרים, גם כאן רוסיה מתעקשת להנמיך את ההד התקשורתי ומכחישה את חומרת האירוע. רוסיה לא נענית בקלות לסיוע שמוצע לה ממדינות מתקדמות רבות בעולם ומתעקשת לנסות לפתור את הבעיה בעצמה. בכלל מדובר בגישה שהיא אולי הגיונית, אבל כשהחמצן הולך אוזל והזמן שנותר למלחים באונייה הוא קצוב – נראה שמדובר בהתנהלות מטופשת למדיי.

לסיכום

"גיבורים במצולות" נותן לנו לחוות אנקדוטה היסטורית מיוחדת במינה. לאלו מאיתנו שמכירים את הסיפור וגם עבור אלו שלא, הצפייה בסרט תהיה מעשירה, מרגשת ומצמררת. הצפייה בסרט תעורר בכם מחשבות ותהיות שילוו אתכם עוד זמן רב. הסרט מתאים לאנשים סקרניים שלא מפחדים מסרטים מדכדכים וכאובים. הסרט יהפנט אתכם, זה בטוח, האם הוא יהיה מהנה? כנראה שזה עניין של השקפה.

הקאסט הראשי

♦️ לאה סדו, קולין פירת', מתיאס שונארטס, מקס פון סידוב, מיכאל ניקוויסט, Peter Simonischek, מרטין ברמבץ', אוגוסט דיהל, סטיבן וודינגטון, Matthias Schweighöfer, Joel Basman, Gustaf Hammarsten, Lars Brygmann, Bjarne Henriksen, Pit Bukowski, Peter Plaugborg, Martin Greis, פרנילה אוגוסט, Martin Swabey

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט גיבורים במצולות

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: