האשמים

The Guilty - 2018

1 שעות 25 דקות
צפו בטריילר לסרט האשמים
האשמים כרזת הסרט 2018
תוכן עניינים
• ז'אנר: פשע, דרמה, מתח
• בימוי: גוסטב מולר
• מפיק: לינה פלינט
• תסריט: גוסטב מולר ואמיל ניגר אלברסטן
• שפת הסרט: דנית

סקירה

כרונולוגיה של שיחות טלפון

האשמים הוא סרט מתח בשפה הדנית. הסרט מאוד ייחודי ומתרחש כולו בחדר אחד עם דמות אחת, כשכל ההתרחשויות והדמויות האחרות מתרחשות מחוץ למסך וכל מה שנותר לצופים הוא רק להשלימם בדימיון.
במאי הסרט הוא גוסטב מולר, שצילם אותו בתקציב מאוד נמוך והשחקן היחיד הוא יעקוב סדרגרן. הסרט קצר שבחים רבים וביקורות טובות (אם כי יש כמה שפחות אהבו אותו) וכמעט זכה להתמודד באוסקר על הסרט הזר הטוב ביותר.
אז מה גרם לסרט שכל כולו מצולם במקום אחד ועם דמות אחת לזכות לכזה הרבה עניין? תסריט מותח ומרתק עד לרגע האחרון, טוויסטים, צילום ומשחק מצוינים ואולי גם העובדה שהוא גורם לצופה לדמיין את כל ה"אקשן", כאילו מספר על ארוחה גדולה וטעימה ומביא רק טעימה קטנה ממנה, כשאת השאר – הדימיון ממלא.

עלילה

עלילת הסרט מתמקדת בשוטר בשם אסגר הולם, שהושעה מתפקידו בעקבות מעשה שעשה ותפקידו כעת הוא מוקדן טלפוני שעונה לאנשים שמתקשרים למשטרה. כבר מהתחלה מתגלה שהוא נמצא במצב לחוץ בחייו וגם לומדים קצת על אישיותו, כשהוא עונה בקוצר רוח לשיחות טלפוניות.
לאחר כמה שיחות טלפון, מגיעה שיחה מאישה שלאחר רגעים מוזרים ולא מובנים – מתגלה שהיא נחטפה. מאותו רגע אסגר מתמקד במקרה שלה ועושה דברים שהם מעבר לסמכויותיו, למורת רוחם של שוטרים וקצינים אחרים, כדי להבין מה קורה עם האישה ולעזור לה.
הצופה בסרט נמצא באותו מצב כמו אסגר. הוא אינו מבין מה קורה באמת בחוץ וכל מה שהוא יודע זה המידע שמתקבל משיחות טלפון, כשכל מידע חדש גם לאסגר וגם לצופה. בהמשך, מתגלים סודות שקשורים גם לאסגר וגם לאישה מהטלפון כשרק בסוף התמונה הכללית מתבהרת לגמרי.

חוסר ידיעה

האשמים הוא מותחן בעל עלילה מצוינת שמשאירה את הצופה מרותק למסך עד הרגע האחרון, וזה הישג פנומנלי לסרט דל תקציב שכולו מצולם במקום אחד – חדר המוקדן הטלפוני במשטרת קופנהגן, כשהבעות פניו של השחקן יעקוב סדרגרן הן די דומות – רציניות, עצבניות ולחוצות. אך מולר השכיל להפוך את זה ליתרון אחד גדול – שימוש מצוין בידע המוגבל של השוטר אסגר לגבי הסיטואציה, אותו ידע בדיוק שמשותף גם לצופה, וכך נוצר קשר הדוק עם הדמות. הצופה יכול להרגיש את הלחץ הענק, חוסר הידיעה והרצון הרב לעזור. השימוש בחוסר הידיעה בסרט נעשה בצורה מצוינת.
זאת ועוד, דמות הגיבור של הסרט היא מאוד מעניינת. כבר מההתחלה ברור שהוא לא מלאך שכולו טוב, שהוא עשה מעשה שנוי במחלוקת שטיבו לא ידוע לאורך מרבית הסרט, וכמו כן, הוא מבצע לא מעט טעויות כתוצאה מפזיזות והתערבות בעניינים לא שלו.
אך מצד שני, הדאגה שלו לאישה חטופה וההתמסרות לניסיון להציל אותה, תוך התמודדות עם קציני משטרה שאומרים לו במפורש לא להתערב, נוגעת ללב. המהפך וההבנות שהדמות מגיעה אליהן לאורך הסרט מתרחשת גם אצל הצופה ואי אפשר שלא לגלות אמפתיה אליו.
אי אפשר גם שלא להעריך את העבודה המצוינת של מולר, שהביא למקסימום את כל האמצעים שהיו לו בסרט דל תקציב. עלילה מותחת, צילום טוב ומשחק מעולה – שמעבירים את הרגשות של הדמות אל הצופה בצורה טובה ואף יוצרים מן קשר בין השניים. כמובן, גם הטוויסטים העלילתיים המפתיעים שמביאים את הצופה ממש לקצה הכיסא ולמתח של איך זה ייגמר.
יש לציין שהסרט כנראה לא יתאים לאנשים בעלי סיבולת נמוכה יחסית והוא כן יכול קצת מתיש לפעמים, אך לאוהבי המותחנים הוא פשוט נהדר ובהחלט מומלץ!
האשמים  2018

פרסים

🥇 2019: מועמדות לפרס Movies for Grownups Award, הסרט הזר הטוב ביותר
🥇 2019: מועמדות לפרס Saturn Award, הסרט הבינלאומי הטוב ביותר
🥇 2019: מועמדות לפרס Amanda, הסרט הזר הטוב ביותר

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ יקוב קדרגרן
♦️ Jessica Dinnage
♦️ Omar Shargawi
♦️ Johan Olsen
♦️ Jacob Lohmann

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט האשמים

שתפו חברים!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

אור ממן
אור ממן

עורך ראשי באתר Kicky, משנת 2015 חי את עולם השיווק הדיגיטלי. עוסק בניהול קמפיינים ברשת, קופירייטינג ובלוגינג:)

פייסבוק | לינקדין | אינסטגרם | טוויטר

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם:

תוכן עניינים