סיפור אחר

The Other Story - 2018

112 דקות
צפו בטריילר לסרט סיפור אחר
סיפור אחר - כרזת הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: מוסיקה
• בימוי: אבי נשר
• מפיק: דודי זילבר, אבי נשר, משה אדרי, לאון אדרי, דוד מילך
• תסריט: נעם שפנצר ואבי נשר
• שפת הסרט: עברית
• צילום: מישל אברמוביץ
• עריכה: יצחק צחייק
• הקרנת בכורה: 2018
• מוזיקה: נתן גושן, סיריל אופור
• מדינה: ישראל

תקציר

"סיפור אחר" הוא סרט דרמה ישראלי בבימויו של אבי נשר שיצא בשנת 2018. הסיפור עוקב אחרי ענת ושחר, זוג שחזר בתשובה ועומד להתחתן והמאבקים של המשפחה החילונית של הכלה למנוע מהנישואים להתרחש. העלילה משתלבת עם סיפור נוסף של סכסוך גירושים של זוג ירושלמי בעקבות הצטרפות האם לכת פגאנית.

סקירה

חזרה בתשובה כקרע משפחתי

הסרט מתעסק בנושא מאוד שנוי במחלוקת בחברה הישראלית – עולם החזרה בתשובה. לא פעם קורה במשפחה חילונית שאחד מקרוביה מתקרב לדת ומחליט לזנוח את חיו לטובתה. המשפחה, שתמיד רוצה בטובת הבן או האב, או הנכדה לפתע נעמדים בסיטואציה משונה ותוהים – מהי למעשה הדרך הנכונה ביותר לגשת לאירוע שכזה? יש שינקטו בגישה יותר חופשית ופתוחה אבל בחלק משמעותי מהמקרים ההורים ינסו להתערב, ינסו להסביר. ב"סיפור אחר" אבי נשר פותח את הסוגייה הזאת מקרוב. משפחתה של ענת נוקטת בצעד יותר משמעותי מהתערבות – הם שואפים למוטט את נישואיה שעוד טרם התבססו. האם מדובר בהחלטה ההגיונית לקבל? כנראה שאין תשובה נכונה.

עולם הפסיכולוגיה נבחן מקרוב

נושא בעייתי נוסף שנבחן בסרט הוא עולם הפסיכולוגיה. בסרט נראה מקרה אחד של שימוש בפסיכולוגיה לטובת גישור והבנה ואילו נראה כי במקרים מסוימים הידע הזה יכול להיות מנוצל לרעה. יונתן, אביה של ענת מנסה באמצעות ההיכרות שלו עם ביתו והבנתו העמוקה בנבכי נפש האדם למנוע את נישואיה לשחר. הוא נובר בעבר, הוא נובר בהווה, חוקר ומדבר ומתלבט. ואז נשאלת השאלה – מהו הגבול? האם שימוש בפסיכולוגיה לטובת פירוק נישואים הוא לגיטימי כמו שימוש בו לטובת גישור?

סיפור ריאליסטי

אבי נשר ידוע בתור במאי ישראלי מוכשר מאוד שעמל שנים ארוכות על יצירות מופת רבות בינהן "פעם הייתי", "הסודות" ו"החטאים". גם כאן קישוריו של נשר באים לידי ביטוי והסיפור המתואר בסרט נראה כנגזרת קטנה מסיפור חיים שלם של הדמויות המשתתפות בו. הדמויות משכנעות, המונולוגים אמינים והסיטואציה מעוררת אמפתיה והזדהות.

לסיכום

"סיפור אחר" הוא סרט מורכב, עמוק ומעניין. הוא בוחן חלק משמעותי מהחברה הישראלית מקרוב ומעורר שאלות רבות. מומלץ בחום למי שאהב את סרטיו הקודמים של נשר או למי שנהנה מיצירות מופת ישראליות.
סיפור אחר 2018

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ ג'וי ריגר,, נתן גושן,, מיה דגן,, יובל סגל,, ששון גבאי

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט סיפור אחר

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: