שתיקה רועמת

The Silent Revolution - 2018

111 דקות
צפו בטריילר לסרט שתיקה רועמת
שתיקה רועמת כרזת הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: דרמה
• בימוי: לארס קראומה
• תסריט: לארס קראומה
• שפת הסרט: גרמנית, רוסית
• הקרנת בכורה: 1 במרץ 2018 (גרמניה)
• מוזיקה: ג'וליאן מאס, כריסטוף קאייסר

תקציר

חמש שנים לפני הקמת חומת ברלין, קורט (טום גראמנז), בנו של בכיר במפלגה הקומוניסטית, ותיאו (לאונרד שייכר), בנו של פועל, זוג תלמידי תיכון שחיים בגרמניה המזרחית, מצליחים לחמוק דרך הגבול כדי לצפות בסרטים בקולנוע שבצד המערבי. הנערים, שמחפשים בסך הכל את ההזדמנות לצפות בסרט שיש בו מעט עירום, נחשפים לכתבת חדשותית על ניסיון ההפיכה בהונגריה. הניסיון ההונגרי להשתחרר מהכיבוש הסובייטי מעורר את קורט ותיאו, שבעצמם חיים תחת אותו כיבוש, וגורם להם לשכנע את חבריהם ללימודים להחזיק שתי דקות דומייה לכבוד המרד ההונגרי והאנשים שמתו בו. למרות שמנהל בית הספר מנסה לטאטא את התקרית, הסיפור מתגלגל עד למשרד החינוך וקורט ותיאו מגלים שלמעשים שלהם עלולות להיות השלכות חמורות משחשבו, השלכות שיעמידו את עתידם בסכנה ואת החברות שלהם במבחן.

סקירה

הידעתם?

כולנו מכירים את הסיפורים על חומת ברלין ומסך הברזל, אך למעשה החומה עצמה הוקמה רק שנים לאחר החלוקה של גרמניה למזרח ומערב. למרות שבשנים הראשונות לאחר מלחמת העולם השנייה החומה לא הייתה פיזית, עדיין הייתה לה השפעה גדולה על חייהם של תושבי מזרח גרמניה, שלא היו חשופים למידע רב ונאלצו לשקר ולהתגנב דרך הגבול, כמו שעושים קורט ותיאו.

האלמנט ההיסטורי

הסרט לא רק מדגיש לנו כיצד מעשה אחד של אומץ או משובת נעורים יכול להשפיע בצורה כה דרסטית על עתיד הצעירים שמבצעים אותה, אלא גם מראה לנו כיצד למעשים כאלו יש השפעה רבה יותר כשחיים תחת משטר טוטליטרי, ובכלל את הקשיים שמשטר כזה מערים על אזרחיו. הסרט מכיל כמה סצנות מרגשות בהן הנערים מנסים לנהל מה שהיינו מכנים היום חיים נורמלים, כמו לצאת לרקוד או להאזין למוזיקת רוק, דברים שהם נאלצים לעשות בסתר.

לא רק פוליטיקה

למרות שעיקרו של הסרט הוא החיים תחת המשטר הסובייטי והרצון להתנגד לו, הוא לא שוכח להעניק לצופים גם תוכן נוסף. במהלך הסרט אנו נחשפים גם לסיפוריהם האישיים של קורט ותיאו ולאופן שבו משפחתם מעצבת את אופיים ואת חייהם, ואף למשולש אהבה מורכב בין הבנים לבין לנה (לנה קלנקה), חברתו של תיאו שבעקבות האירועים מתחילה להתעניין בקורט.

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ יונס דסלר
♦️ Tom Gramenz
♦️ אנה לנה קלינקה
♦️ Leonard Scheicher
♦️ רונלד זרפלד

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט שתיקה רועמת

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: