אחרי החתונה

After The Wedding - 2019

112 דק'
צפו בטריילר לסרט אחרי החתונה
אחרי החתונה
תוכן עניינים
• ז'אנר: דרמה
• בימוי: בארט פרוינדליך
• מפיק: Joel B. Michaels
• תסריט: בארט פרוינדליך
• שפת הסרט: אנגלית
• צילום: ג'ולי מקט
• עריכה: ג'וזף קרינגס
• הקרנת בכורה: 24 בינואר 2019
• מוזיקה: מייקל דאנה
• מדינה: ארצות הברית
• מבוסס על: אחרי החתונה

תקציר

העבר מגיע גם עד הודו

איזבל, אמריקאית שעברה להודו והקימה בית יתומים, מופתעת להצעה של תרומה עבורו על סך 2 מיליון דולר. אך בשביל לקבל את התרומה, התורמת מבקשת ממנה להגיע לניו יורק לפגישה. איזבל חושדת בהתחלה שמשהו אינו כשורה ולא רוצה לעזוב את הודו ואת הילדים, אבל בגלל המצב הכספי הרעוע של בית היתומים היא משתכנעת ומגיעה לניו יורק.
בניו יורק, תורמת הכסף – ת'רזה, מזמינה אותה לבוא לחתונת הבת שלה, שמתקיימת למחרת. איזבל נענית להזמנה ומגיעה לחתונה, שם היא מופתעת לגלות שהיא מכירה את בעלה של ת'רסה ולשניהם עבר משותף.
מנקודה זו סודות מתחילים להיחשף בזה אחר זה ודמויות הסרט נאלצות לקבל החלטות לא פשוטות ולהתמודד עם מצבים קשים וטעויות שעשו בעברן.

סודות

"אחרי החתונה" הוא גרסה מחודשת לסרט דני באותו שם מ- 2006, רק ששם מגדר הדמויות הפוך והמיקום שונה (גבר שחוזר מהודו אל קופנהגן). הסרט עוסק בדילמות שמקורן בהחלטות שנעשו בעבר ע"י הדמויות והשלכותיהן על ההווה. לאחר פתיחה קצת משעממת, אנו מתחילים להיחשף למצב המסובך אליו נקלעו הדמויות כשלאט לאט, סוד אחר סוד מתחילים להיחשף.
לאחר שהמתח מתחיל להיבנות, הצופים נחשפים לסודות יחד עם הדמויות, עד שכל התמונה מתבהרת ורק אז ניתן להבין למה דמויות התנהגו בצורה מסוימת שנראתה מוזרה קצת עד אז.
אז הסרט מגיע לשיא בו כל דמות נאלצת להתמודד עם המצב ולהחליט החלטות קשות, כשלבסוף כל הסודות מתגלים והמציאות הקשה מכה.
אמנם הסרט מצליח לגרום להזדהות עם הבלבול וחוסר הוודאות שהדמויות מרגישות אך מרגיש שהיה יכול לגעת יותר, כאילו הרגש לא הועבר בצורה מספקת ונשארת הרגשה של משהו שחסר.
אך עם זאת, הסרט כן מצליח להעלות שאלות מוסריות בנוגע לאחריות שיש לנו כלפי המעשים שלנו ולמרות שיכול להיות שאנחנו עושים מעשים טובים אחרים כדי "לכפר" על זה, עלינו עדיין להתמודד עם המציאות ועם ההשלכות.

המשחק, התסריט והצילום

בסרט מככבות מישל וויליאמס (בתור איזבל) וג'וליאן מור (בתור ת'רזה), שתיהן מציגות משחק מעולה והן נכנסו לנעליים (או לרגליים היחפות במקרה של איזבל..) של דמויותיהן בצורה נפלאה. הדיבור, הבעות הפנים, העמידה וההליכה, הכל משוחק באופן מעולה ותענוג לראות את שתיהן ביחד.
גם שאר השחקנים, בעלה של ת'רזה (בילי קרודופ) והבת שלהם (אבי קווין), נותנים משחק מצוין, כמו גם הילד ההודי הקטן והחמוד, ג'יי (ויר פאצ'יסיה) שמביא כמה רגעים צבעוניים לסרט הדי אפור הזה.
בכללי, הסצנות המעטות בהודו מוסיפות הרבה מאוד לסרט! הצבעוניות, האנשים השונים, הפילטרים ה"חמים" יותר שהשתמשו בהם בצילום. זה אמנם נושא שהסרט פחות עסק בו, אבל ההבדלים בין העולם האמריקאי הקפיטליסטי להודי האיטי יותר ניכרים היטב ומוסיפים נפח לעלילה.
הלבוש ההודי של איזבל, כמו גם הרגלי המדיטציה שלה, ההליכה היחפה וההימנעות מאלכוהול נותנים לסרט פן נוסף, של תרבות ומקום שונים, אך גם בא להגיד שעם כל זה העבר שלנו עדיין נוכח ואין להתעלם ממנו.
מקום אחד שהסרט כן קצת נופל בו זה התסריט, שנראה שבאיזשהו שלב קצת איבד את הזרימה של הסיפור ולא הצליח להעביר את השיא בצורה הכי אופטימלית. אם כי יש שיגידו שהסיפור כן הועבר בצורה טובה ונגע ברגשות, הביקורות בעניין די מעורבות וסובייקטיביות. בכל אופן, "אחרי החתונה" מספק כמה רגעים ממש טובים ומרגשים, כשהמשחק של וויליאמס ומור מאוד נוכח ומחזיק חלק ניכר מהסרט, כמו גם התלבושות והצילום. לאוהבי ז'אנר הדרמה – שווה להביא לו צ'אנס:)

צפו עכשיו

הקאסט הראשי

♦️ מישל ויליאמס, ג'וליאן מור, בילי קרודופ, Abby Quinn, ויל צ'ייס

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט אחרי החתונה

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם:

תוכן עניינים