מילים נרדפות

Synonymes - 2019

2 שעות 3 דקות
צפו בטריילר לסרט מילים נרדפות
מילים נרדפות כרזת הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: קומדיה, דרמה
• בימוי: נדב לפיד
• מפיק: סעיד בן סעיד, אסנת הנדלסמן קרן, טליה קליינהנדלר, מישל מרקט
• תסריט: נדב לפיד, חיים לפיד
• שפת הסרט: צרפתית, עברית

תקציר

ללכת לאיבוד בין 2 עולמות

יואב, צעיר ישראלי שהשתחרר מהצבא, מחליט להגר לפריז. כבר ביומו הראשון הוא נשדד בעת שהתקלח ונשאר ללא כלום, ערום לגמרי וכמעט קופא למוות. למזלו, זוג צרפתים מוצאים אותו ומצליחים להציל אותו וסוג של מאמצים אותו אליהם. הם מרותקים ממנו, מספקים לו בגדים, נותנים לו לגור אצלם עד שיסתדר על דירה ומפתחים איתו קשר חברי אוהב ואף רומנטי.
הסרט עוקב אחר החיים של יואב בפריז וניסיונו להשאיר את ישראל מאחוריו. הוא מסרב לדבר עברית וקונה מילון צרפתי, באמצעותו הוא משנן לאורך קטעים רבים בסרט מילים נרדפות בצרפתית. הוא מוצא דירה ליד הזוג שהציל אותו, מתחיל לעבוד בתור מאבטח בשגרירות ומתיידד עם מאבטח נוסף – ירון הישראלי המאצ'ואיסטי, מתחיל ללמוד בתוכנית צרפתית שמהגרים חייבים להשתתף בה ועובר חוויות רבות, מפגשים מטלטלים ומצבים מוזרים בפריז.

דימויים

"מילים נרדפות" הוא סרט קשה לעיכול ומבלבל מאוד. הוא מותח ביקורת על החברה הישראלית, על החברה הצרפתית וגם על גיבוריו. הוא מלא בדימויים, רמזים ומשתמש באמצעים חזותיים רבים כדי להעביר תחושות. תחושה מרכזית שהסרט מצליח להעביר היטב היא בלבול.
הסרט מורכב מאוסף של סיפורים בלי הסברים על הרקע שלהם, כך שלצופה נותר רק לראות את מה שמתרחש בזמן אמת, בכאן ועכשיו, בלי להתעסק בדברים מסביב.
כל הדברים האלו יוצרים תחושות חזקות של מתח, בלבול, חוסר ביטחון אבל גם מאפשר להנות באופן מלא יותר מהדברים הקטנים, מהסיטואציות המשעשעות והאירוניות שגיבור הסרט נקלע אליהן.
הסרט די עמוס ומאסיבי; הוא דרמטי, מצחיק, מוזר ובוטה. הוא קופץ מסצנות כבדות ובוטות לסצנות קלילות ומצחיקות, הוא מכיל כמה סצנות מוזרות וקצת מטרידות ובעיקר מציג את הדילמות של הדמות הראשית – יואב, שנקרע בין 2 עולמות.
ישראל – שמוצגת בתור העולם האפל, האגרסיבי, המנוכר והפראי וצרפת – שמוצגת בתור עדינה, תרבותית, הרמונית ואירוטית. הדמויות של הזוג הצרפתי עדינות ורכות, ואילו ירון הוא גבר ישראלי חם מזג עם רמזים לאלימות גדולה הנמצאת בתוכו. יואב, באופן מוזר מצליח להתחבר ל-2 העולמות, הוא אוהב את הפגיעות והעדינות של אמיל (הגבר הצרפתי שהציל אותו) ובין ה-2 מתפתחת מערכת יחסים חברית על סף הרומנטית, והוא מצליח להתחבר גם לירון, שלכאורה מציג צדדים חמי מזג ואלימים שמהם יואב ניסה לברוח.
אך, עם כמה שישראל מוצגת באופן שלילי בסרט, צרפת, כביכול האנטיזה שלה, מתגלה גם בכיעורה. מתחת לזוהר והתרבות מתגלים צדדים אפלים, המנסים בכח להפוך אנשים למה שהם לא ומתקשים בקבלת השונה והאחר ואף לועגים לו.
לאחר שיואב "נולד מחדש" בפתיחת הסרט, החלק האחרון של הסרט סוגר מעגל אירוני ואכזרי, בו יואב מנסה בכל כוחו להשתחרר מעברו ולהתקבל לחברה הצרפתית אך נתקל, תרתי משמע, בדלתות סגורות.

המשחק, הבימוי והצילום

טום מרסייה, המשחק את יואב, משחק בתפקיד קולנועי גדול ראשון ומציג משחק פשוט מצוין. מצד אחד גבר בנוי טוב וחזק ומצד שני, הוא מגלה גם צדדים פגיעים ועדינים ולפעמים נראה כמו ילד מבולבל וחסר אונים.
שאר השחקנים, הצרפתים והישראלים, עושים עבודה מעולה ומציגים כל אחד את הצדדים השונים של הדמויות שלהם ושל העולמות השונים בסרט בצורה נהדרת.
הבימוי של נדב לפיד הוא מאוד ייחודי. לפעמים קשה מאוד להבין אותו והסרט בהחלט לא מיועד לכל אחד, אבל הוא יכול לשקף צדדים בחברה בצורה שלא הכרנו (או פשוט הכחשנו) ולגרום לנו להתחיל לחשוב.
הצילום של שי גולדמן הוא פנטסטי ואחד הדברים שהכי כיף לראות בסרט. נקודות מבט שונות, תקריבים מעניינים, הליכות, רעידות, זוויות צילום וכו'.. עבודה פשוט מעולה! סה"כ זה סרט כבד ולא תמיד הכי מובן, צפייה בו יכולה לשעמם אנשים מסוימים, להכעיס אחרים, להצחיק, להטריד ובעיקר – לגרום לנו לחשוב.
מילים נרדפות 2019

הקאסט הראשי

♦️ טום מרסייה
♦️ קוונטין דולמאייר
♦️ אוליבייר לוסטו
♦️ יהודה אלמגור
♦️ גאיה פון שוורצה

סרטוני ביקורות מהרשת:

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט מילים נרדפות

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: