משחקי גיבוש: 17 משחקי חברה כיפיים ומהנים ביותר! [2023]

17 משחקי גיבוש וחברה

מקלילים את האווירה ועושים שמח עם משחקי גיבוש מהנים

משחקי חברה מחזקים קשרים קיימים ועוזרים לנו ליצור קשרים חדשים. הם מעוררים בנו תחושת תחרותיות, שיתוף פעולה ושאפתנות. כשמשחקים אותם כמו שצריך הם לא רק מהנים אלא מצחיקים ועם חוויה כזאת בכנות, קשה מאוד להתחרות. בשביל לעזור לכם למצוא את משחקי החברה הכי שווים ריכזנו עבורכם את משחקי הילדים, פעילויות הגיבוש והפעילויות החברתיות למבוגרים הכי מגבשות ומהנות שמצאנו. שנתחיל?

משחקי חברה - ילדים משחקים

משחקי ילדים – קופצניים וספורטיביים

 • ים יבשה – במשחק יהיה מנחה אחד שיפעיל את כל הילדים המשתתפים. בשביל להתחיל צריך לסמן עבור כל ילד אזור שנחשב ים ואזור אחר שנחשב יבשה באמצעות חישוקים או קו על המדרכה. המנחה יגיד לילדים להיות ב"ים" או ב"יבשה" ומי שיתבלבל יצא מהמשחק. המנצח – האחד שנותר אחרון אחרי שהשאר נפסלו. המשחק דורש תשומת לב ויחזק את יכולות הקשב של הילדים שלכם. הנה סרטון שמדגים איך משחקים:
 • שלושה מקלות – מדובר במשחק חברה אתלטי למדיי. לפני המשחק צריך למצוא שלושה מקלות ולמקם אותם במקביל אחד מתחת לשני על האדמה או הדשא. על הילדים לעמוד בטור ולחכות שיגיע תורם להשתתף. בתור של כל ילד, תוטל עליו המשימה לדלג באמצעות שלושה צעדים במרווחים שבין המקלות מבלי לגעת בהם. הצעד השלישי שיעשה לאחר המקל השלישי יקבע את המיקום של המקלות מחדש. מי שנגע באחד המקלות נפסל והמנצח יהיה זה שנשאר אחרון.
 • ארנבת שחורה – במשחק ישבו כל הילדים במעגל ואחד מהם יתהלך מסביבם. הילד ייגע בראש כל ילד ויגיד איזה ארנבת הוא. יכול להיות מדובר בארנבת לבנה, אדומה, פרחונית או מנומרת. ברגע שיקרא לאחד הילדים ארנבת שחורה, הדובר יצטרך להקיף את המעגל ולתפוס את מקומו של הילד ואילו תפקידו של הילד שקראו לו ארנבת שחורה יהיה לגעת בגב של הנרדף בשביל לפסול אותו. אם לא הספיק להגיע אליו – הארנבת השחורה תחליף את תפקיד הקודם.
 • תופסת – לתופסת שלל סוגים אך נדבר על האחד הבסיסי ביותר. בתופסת רגילה יוכרז על תופס ממנו שאר הילדים יברחו. ברגע שהצליח לתפוס את אחד הילדים השניים יחליפו תפקידים. מוזמנים לקרוא על סוגי תופסת נוספים בקישור הבא. בנוסף הנה 2 סרטונים נוספים שמדגימים סוגים נוספים של משחקי תופסת, "תופסת צחוק", "תופסת עכברים".
 • קלאס – כולנו מכירים הרי קלאס. בשביל קלאס נדרש גיר צבעוני ומדרכה פנויה. באמצעות ילד כשרוני או מבוגר אחראי נצייר את הקלאס על המדרכה. במשחק כל ילד בתורו ינסה לדרוך באופן שנקבע על המשבצות ובמידה ולא יצליח – ייפסל.
 • דג מלוח – מטרת המשחק היא להגיע למנחה מבלי שיתפוס אותם. בכל תור המנחה יסתובב אל הצד ההפוך מהילדים ויקרא "אחת שתיים שלוש דג מלוח". בזמן הזה, הילדים יוכלו להתקדם לכיוונו עד אשר יסתובב. כשהוא יסתובב יהיה עליהם לקפוא במקום. במידה והמנחה יצליח להצחיק אותם ויתפוס אותם זזים – יצטרכו לחזור לנקודת ההתחלה. הראשון שמגיע למנחה מנצח.

משחקים לכל המשפחה – רגועים ונעימים

 • Kahoot! – הקהוט הוא אתר אליו ניתן להכניס שאלות ותשובות שיהיו בסיס לחידון משפחתי מגניב! אחרי שבניתם את החידון, כל מה שישאר לכם לעשות זה לבלות לנעימים. כניסה לאתר בקישור הבא. או שאתם מוזמנים לצפות בסרטון שמשרד החינוך הכין בנושא: 
 • משחק אסוציאציות – במשחק אסוציאציות כל משתתף יאמר בתורו מילה שעולה לו לראש מהמילה שאמר המשתתף לפניו. מצחיק לראות את האסוציאציות מובילות אותנו לנושאים שונים ומפתיעים.
 • פתקיות – לפני המשחק על אחד ההורים להכין פתקים עם כמות גדולה של מילים, למשל: כלב, כדור, שחקן כדורגל וכו'. המשפחה תתחלק לשתי קבוצות (אם אין מספר זוגי של משתתפים, אפשר לשחק הורים מול ילדים). בכל תור, נציג אחד של הקבוצה יגיע לסלסלת מילים ובפרק זמן של דקה, ינסה לתאר לקבוצה שלו באמצעות פנטומימה את המילה ששלף. על כל מילה שיצליח, הקבוצה שלו תזכה נקודה. הקבוצה המנצחת תהיה זו שבסוף המשחק תשיג את מרבית הנקודות.
 • תחרות הרכבת פאזל – נחלק את המשפחה לשתי קבוצות ולכל קבוצה נביא פאזל עם אותה כמות חלקים. הקבוצה הראשונה שתסיים להרכיב את הפאזל – תנצח.
 • בינגו צפויים – בתחילת המשחק כל משתתף ימלא לעצמו בטבלה של תשע משבצות, תשע התנהגויות שהוא צופה שבני המשפחה יעשו במהלך המשחק. יכול להיות מדובר באמא שתתעטש או באח הקטן שילך להביא משהו לאכול. הראשון שימלא את כל המשבצות ינצח. שימו לב – חשוב לשחק את המשחק באופן רגיש בשביל למנוע מקרובי המשפחה להיפגע.
 • טלפון שבור – במשחק בני המשפחה יתיישבו בשורה כאשר בן המשפחה שנמצא בימין השורה ילחש מילה מסוימת שתועבר בין שאר המשתתפים. הוא יודע באיזה מילה הוא התחיל – אבל מי יודע איך זה ייגמר?

פעילות גיבוש לצוות

 • הרוח נושבת – במשחק חברי העבודה ישבו במעגל רחב ובמרכזו יעמוד משתתף אחד. המשתתף יגיד "הרוח נושבת" וייתן תיאור של קבוצה מסוימת. למשל – "הרוח נושבת לכיוון כל מי שלובש חולצה אפורה" או "הרוח נושבת לכיוון כל מי שגדל בראשון לציון". אלה שעונים על הקריטריונים צריכים לקום ולהתחלף במקום הישיבה עם אדם אחר. האדם האחרון שנותר בלי מקום ינחה את השאלה הבאה. המשחק יאפשר לבני העבודה להכיר אחד את השני יותר ולבלות ביחד.
 • נחש מי – לפני המשחק צריך שאחד העובדים יארגן רשימת פתקים דביקים עם כל מיני דמויות מפורסמות החל ממרלין מונרו ועד לשמעון פרס. העובד ימקם פתק על ראשו של כל משתתף מבלי שידעאיזה דמות קיבל. במהלך המשחק כל אחד מהעובדים יצטרך לנחש את הדמות שלו באמצעות שאלות מגוונות. המפסיד יהיה זה שלא הצליח לגלות את התשובה. צפו בצמד JoJo & Jordan משחקים את זה (מתחיל ב-1:56) 
 • שני שקרים ואמת אחת – במשחק כל משתתף יחשוב לעצמו על שתי עובדות שקריות לגביי עצמו ואחת נכונה. בתור של כל משתתף הוא יגיד את העובדות שלו והאחרים יצטרכו לגלות איזה מהעובדות היא הנכונה.

משחקים לערב כיף עם חברים

 • Never – במשחק המשתתפים יושבים במעגל עם חמש אצבעות מורמות וכל אחד בתורו אומר משהו שהוא אף פעם לא עשה. למשל: צניחה חופשית, מעבר דירה ואפילו נשיקה. כל אחד מהמשתתפים שכן עשה את אותו הדבר יוריד אצבע. כשאחד המשתתפים הגיע לאפס אצבעות, בני המשחק האחרים יבחרו עבורו משימה מאתגרת ומצחיקה.
 • הפסיכיאטר – המשחק דורש רמת היכרות גבוהה מאוד מצד המשתתפים. במשחק ייבחר אדם אחד שיהיה הפסיכיאטר ויעזוב את החדר. בזמן הזה בני המשחק האחרים יחליטו על החלפת זהויות אחד עם השני באמצעות דפוס מסוים – כל אחד יקבל את זהות האדם מימין או את הזהות של אדם אחר בחדר עם אות ראשונה משותפת בשם וכו'. מידת הקושי תלויה כמובן בכם. על המשתתף לנסות להבין את החוקיות באמצעות שאלות. המשחק משעשע וקשה במיוחד, אז תהיו סבלניים.

משחקי חברה – פעילות בחוץ

מרוצים

 • מרוצי כרכרות: מרוץ של זוגות. כל זוג מחזיק את הרגליים של החבר שלו והם רצים קדימה כמריצה. אפשר גם לעשות מירוץ שק-קמח (או אבו-יויו לירושלמים). הזוג הראשון שמגיע לקו הסיום מנצח.
 • מרוצים מוגבלים: אפשר לעשות תחרות בין 2 מתחרים או יותר, ולהקשות עליהם. למשל אפשר לקיים מרוץ כך שהרגליים של המתמודדים נמצאים בתוך שקיות זבל ועליהם לקפוץ עד לקו הסיום, הראשון שמגיע מנצח. אפשר גם לעשות מרוץ עם נר דולק, ואם הנר נכבה הפסדתם, מי שמגיע לקו הסיום עם נר דולק מנצח. בנוסף אפשר לעשות מירוץ של קפיצות צפרדע.
 • מרוצי שליחים: התחלקו לקבוצות. כעת המטרה של כל קבוצה היא להעביר חפץ כלשהו בין מתמודד לבין מתמודד אחר מאותה הקבוצה. המורכבות היא בחירת החפץ שבוחרים להעביר, והדרך שמגדירים שחובה לשאת את החפץ וגם האופן בו מעבירים אותו הלאה. אפשר למשל להחליט שהחפץ הוא ספר שצריך להעביר אותו על הראש, בהליכה לאחור או למשל תפוח שמועבר מפה לפה… הגדירו קו התחלה וסיום, והקבוצה הראשונה שתעביר את החפצים תחת התנאים שהגדרתם, מנצחת.
 • .מרוצי שליחים +: אפשר לעשות את אותם הדברים שרשמתי בסעיף הקודם של "מרוצי השליחים" אבל הפעם להוסיף מגבלה כלשהי למתמודדים. למשל אפשר להחליט שהמתמודדים יהי עם עיניים מכוסות, או לקשור את הזוגות, או להיכנס לתוך שקית זבל ולקפוץ וכו…

משחקי חברה בכדור

 • התמנון: מקמו את המתמודד שיוגדר כ"התמנון" במרכז המגרש ותנו לו להחזיק כדור. כעת יתר המשתתפים צריכים לנסות לעבור מצד אחד אל הצד השני של המגרש כאשר התמנון מנסה לפגוע בעבורים והשבים עם הכדור מבלי לזוז מהמקום שלו. משתתף שהכדור יפגע בו, צריך לעמוד במקום בו פגעו בו ולהפוך לתמנון נוסף ולפסול מתמודדים נוספים עם כדור. המתמודד שנשאר אחרון מבלי להיפסל מנצח.
 • מחניים: התחלקו ל-2 קבוצות ומקמו כל קבוצה בצד אחד של המגרש. המטרה היא לזרוק כדור ולגעת עם הכדור בקבוצה היריבה. כאשר פגעתם במשתתף מהקבוצה היריבה, הנפגע הופך לשבוי של הקבוצה השנייה. במידה וזרקתם את הכדור אל עבר הקבוצה היריבה והוא נתפס על ידי מי שניסו לפגוע בו, הזורק הופך לשבוי של הקבוצה השנייה.
 • כדורגל זוגות: פשוט מאוד: התחלקו לקבוצות וחלקו בתוך הקבוצות לזוגות כאשר הזוגות קשורים באחת הרגליים האחד של השני.
 • פיצוצים: המשחק מתקיים במגרש בו צריך להגדיר את האיזור הספציפי בו משחקים המשתתפים, המטרה של כל המתמודדים היא פשוט לזרוק כדור ולפגוע ביתר המשתתפים. ברגע שפגעתם במתמודד כלשהו, המתמודד הופך לשבוי שלכם ובמידה והיו לו כבר שבויים אז הם משוחררים וחוזרים למשחק. במידה וזרקתם כדור על מישהו והוא תפס אותו, אתם וכל השבויים שלכם הופכים לשבויים של המתמודד שתפס את הכדור. מי שנשאר אחרון- והופך את כולם לשבויים שלו, מנצח.
 • מעגל זורקים: עמדו כל המתמודדים במעגל ושחקו מסירות אחד בין השני. אסור למסור למי שעומד באחד הצדדים שלכם. אחת המתמודדים צריך לעמוד במרכז המעגל ואסור לו לגעת בכדור. במידה והמתמודד שבאמצע נוגע בכדור, או שהכדור נפל, מי שזרק את הכדור מחליף את מי שבאמצע.

רק נשאר לכם לקבוע את המפגש הבא!

כולנו יודעים שאנחנו לא מבלים מספיק זמן עם המשפחה האהובה עלינו ועם החברים. משחקי גיבוש ומשחקי חברה הם פעילות מקסימה שיכולה להסב לכם הרבה נחת ולמלא אתכם בשמחה. מאחלים לכם עוד שנים רבות של כיף ואהבה עם האנשים האהובים עליכם. תהנו!

שאלות נפוצות

איזה משחקי גיבוש יש לילדים?

יש המון משחקי גיבוש לילדים, כמו למשל: ים יבשה, שלושה מקלות, ארנבת שחורה… למשחקים נוספים היכנסו לפוסט

מהם משחקי גיבוש טובים לבילוי משפחתי?

משחקי גיבוש נהדרים הם "פתקיות", "טלפון שבור", "בינגו צפויים", ועוד. להסבר איך לשחק ולמשקים נוספים בקרו ברשימה המלאה באתר.

איזה משחקי גיבוש טובים יש לגיבוש צוות?

משחק נהדר ומהנה הוא "נחש מי" וגם המשחק "שני שקרים ואמת אחת". בקרו בפוסט וגלו כיצד משחקים!

קטגוריות נוספות באתר קיקי:

תוכן עניינים

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: