100 שאלות טריוויה הטובות ביותר שתמצאו [בדוק!]

אוהבים שאלות טריוויה?

חידונים בנושא ידע כללי מרמה קלה עד קשה, טריוויה בנושא הסדרה "חברים", הסרטים "הארי פוטר", חידון ספורט, ועוד.

אם אתם צופים בתכנית "מי רוצה להיות מיליונר", מרותקים למסך ויודעים כל תשובה שהמנחה שואל, אז אתם תאהבו את החידונים הבאים. רוצים להתחיל במשהו קל? נסו את החידון הראשון בנושא ידע כללי הכולל 20 שאלות טריוויה שיש סיכוי טוב שאתם יודעים את התשובות עליהם. חושבים שאתם תותחי על בשאלות טריוויה? קפצו לחידון של הרמה הקשה, ונראה אתכם פותרים אותו!

אל תשכחו לשתף בתגובות כמה תשובות הצלחתם לפתור בכל חידון.

טריוויה שאלות ידע כללי – רמה קלה-בינונית


חידון רמה קלה

טריוויה שאלות ידע כללי – רמה בינונית


חידון רמה בינונית

שאלות טריוויה ידע כללי – רמה קשה


חידון רמה קשה

טריוויה בנושא הסדרה "חברים"


כרזה לסדרה חברים

טריוויה בנושא הארי פוטר


כרזות הסרטים הארי פוטר

טריוויה בנושא מלחמת הכוכבים


חרב אור ממלחמת הכוכבים

טריוויה בנושא דיסני


לוגו וולט דיסני

טריוויה בנושא סרטים


סרטים

חידון שאלות ספורט


חידון בנושא ספורט
100 שאלות טריוויה הטובות ביותר שתמצאו [בדוק!]

6 סיבות טובות לפתור שאלות טריוויה וחידונים!

  1. לפתח את המוח. המוח הוא שריר וצריך שיפתחו אותו. ככל שאתה מתאמן ומוציא את המוח מהשגרה וחושב על דברים שאתה לא חושב עליהם ביום יום, המוח הופך לגמיש יותר ומפתח יכולת לשלוף מידע חיוני בעת הצורך. הכישור של שליפת מידע יכול להיות שימושי בעוד מקומות בחיינו.
  2. זמן איכות עם חברים ומשפחה. במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה כדאי למצוא פעילויות מגוונת עם המשפחה. שאלות טריוויה מעבירות את הזמן בכיף ועוזרות לפתח שיחה וצחוקים.
  3. מרחיב את הידע הכללי. כאשר אנחנו טועים בתשובת בשאלות טריוויה אנחנו למדים מהטעויות שלנו על נושאים חדשים. בנוסף, ככל שיש לאדם יותר ידע הוא יכול לנהל שיחות מעניינות יותר ומגוונות יותר.
  4. יכולת חשיבה מהירה ועבודה תחת לחץ של זמן. ככל שנתאמן כך נהיה יותר טובים. למשל בבחינת הפסיכומטרי ומבחנים לקבלת עבודה אנחנו נדרשים לתת תשובות בזמן מוגבל. אך לא במבחנים, גם בחיים האמתיים אנחנו יכולים להרשים את המנהלים שלנו בכך שנהיה יעילים יותר
  5. העלאת הביטחון העצמי. כשאנחנו מצליחים במשהו אנחנו מתמלאים בתחושת גאווה והערך העצמי שלנו עולה. כך קורה כאשר אנחנו פותרים שאלות טריוויה.
  6. למד יותר על ילדיך. צפה בהם כאשר הם פותרים שאלות טריוויה וגלה באילו נושאים הם זקוקים לחיזוקים ובאילו הם כבר טובים.
  7. חתירה להישגיות ותחרותיות. כאשר אנחנו פותרים חידוני טריוויה יחד עם חברים או משפחה או אפילו ממש בתוך משחק או תחרות מוגדרת, אנחנו מרגישים שאנחנו רוצים לנצח ולהיות הכי טובים (יצר אנושי טבעי ובלתי נשלט כמעט). זהו יצר מעולה ויש ביכולתו לקדם אותנו בחיינו האישיים כך שנרגיל את עצמו לשאיפות גבוהות יותר וברצון להשתפר, לנצח ולהשיג דברים שחשובים לנו.

מאיפה מגיעה טריוויה
טריוויה, המילה, מגיעה מהמילה הלטינית טריוויום (שלוש דרכים). השימוש המודרני במילה הוא די חדש, והוא צורת שם העצם של המילה "טריוויאלי" באנגלית

מהם רשימת שעשוני הטריוויה הכי מוכרים?

ובכן ישנה סיבה טובה לפופולריות של המשחק. אנחנו נתקלים בשאלות טריוויה המון, ממש בפריים טיים בתכניות הטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובאתרי חדשות מוכרים. הבולטים שביניהם הם מדור "20 שאלות" של מוסף הארץ. המשחק הבינלאומי "מי רוצה להיות מיליונר", "הכספת", "1 נגד 100" בהנחיותו של אברי גלעד, "המרדף", "החוליה החלשה" ועוד. כמו כן, ישנם גם כמה משחקי קופסה שבטח יצא לכם להיתקל בהם כמו: "טריוויה-לי", "טריוויה", ו-"אוניברסלי".

סוגי שאלות טריוויה

בחירה מרובה. אמת או שקר. מלא את החסר. תשובות מרובות. תשובות מספריות. שאלות טריוויה כללי.

שאלות טריוויה נוספות ברשת:

  • 250+ שאלות טריוויה: https://thoughtcatalog.com/samantha-newman/2020/03/250-best-trivia-questions/
  • באתר פינטרסט יש אינספור שאלות טריוויה מעולות

אולי יעניין אתכם גם:

תוכן עניינים

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

תגובות

Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: