"האביר האפל" - 5 עובדות מפתיעות על הסרט וגם סקירה!

תוכן עניינים

The Dark Knight - 2008

2 שעות 32 דקות | מותחן, דרמה | 24 יולי, 2008

 The Dark Knight
(2008) on IMDb

צפו בטריילר לסרט האביר האפל:

תקציר: קולנועית, הסרט האביר האפל נחשב לאחד מהטובים שנעשו אי פעם. סיפורו של גיבור-על ועיר רווית פשע עם אנשים מושחתים, משולש אהבה וטרגדיה.

האביר האפל הוא סרט ההמשך לסרט "באטמן מתחיל". והפעם גיבור העל מתמודד פנים אל פנים עם האויב הגדול ביותר שלו- הג'וקר האיום. הג'וקר מנסה בכל דרך אכזרית לחסל את באטמן ומשליט פשע, טרור, הרס ואנרכיה בעיר.

ז'אנר: מותחן, דרמה

מככבים: כריסטיאן בייל, הית' לדג'ר, מייקל קיין, גארי אולדמן

בימוי: כריסטופר נולאן

תסריט: כריסטופר נולאן, ג'ונתן נולאן

שפת הסרט: אנגלית

הכנסות: 1,004,558,444‏$

עובדות

  1.  תוך יומיים משחרור הסרט, הוא דורג כסרט הגדול ביותר בכל הזמנים על ידי המשתמשים ב-IMDB
  2. בסצנה כאשר הג'וקר הורס את המסיבה של ברוס, מייקל קיין היה אמור להגיד שורת טקסט כשהמעלית מגיעה, אבל הוא הופתע כל כך מהופעתו של השחקן הית' לדג'ר שהוא לא דיבר.
  3.  השחקן האיטלקי שדיבב את הג'וקר בסרט, היה הבן של הבחור שדיבב את ג'ק ניקולוסון (הג'וקר) בסרט באטמן ב-1989.
  4. אחד הטייקים המפחידים ביותר של הג'וקר בסרט היה ליקוקי השפתיים והמציצות לחי שלו. זה לא היה מכוון, זה קרה בגלל השיניים התותבות ששמו לו שלא היו נוחות, אבל אמרו לו להשתמש בזה בדמות.
  5. הסרט האביר האפל, באופן רשמי קיבל את הכי הרבה תלונות למועצת הקולנוע הבריטית בשנות האלפיים עד אותו סרט.

סקירה

כאוס נגד אופל

אחת מטרילוגיות הסרטים הטובות ביותר בכלל, ושל DC בפרט, היא הטרילוגיה של באטמן. הסרטים מבוססי קומיקס האלו הם הכל חוץ מסרטי גיבורי על קלאסיים.

הדמויות המדהימות, העלילה, הצילום, האקשן, הדיאלוגים, הכל נמצא ברמה גבוהה ביותר. ניתן לציין לטובה במיוחד את המשחק המדהים של הית' לדג'ר בתור הג'וקר, שנפטר כמה חודשים לאחר יציאת הסרט והסרט הוקדש עבורו.

האביר האפל, 2008, הוא אולי הסרט הטוב ביותר בטרילוגיה. הסרט מתמקד במאבק הקלאסי של באטמן נגד הג'וקר.

לא 'עוד סרט גיבורי על'

מאבק קלאסי של טוב נגד רע, רק שהפעם הרע הוא הג'וקר המשוגע, שמנסה לגרום לטירוף מוחלט בעיר גות'האם, להשליט טרור באנשים, לגרום להם להאמין שהכל אבוד, שכל המנהיגים מושחתים והאפשרות היחידה היא אנרכיה.

מולו ניצב באטמן, השומר האולטימטיבי של העיר שפועל מהצללים. בסרט הזה, באטמן וחבריו נדרשים לפעול בשיקול דעת זהיר ביותר, שקובע את הגורל של עשרות אלפי אנשים, והם מגיעים למצבים רבים בהם הם צריכים לבחור בין חיים של אדם אחד לאחר.

הסרט מציב בפני גיבורי דילמות מוסריות קשות ביותר שפעמים רבות מובילות למוות.

הג'וקר אינו בוחל בשום אמצעים. הוא מוצג כהתגלמות הטהורה ביותר של גאון מטורף ומרושע. הוא לא מהסס להרוג אנשים, טובים או רעים, לפוצץ מבנים ולהשליט פחד קיומי אצל כל התושבים.

2 הצדדים של אותו המטבע

הארווי דנט, מי שנחשב לאביר הלבן של העיר, נוהג להשתמש בהטלת מטבע כדי לקבוע את גורל אויביו. הוא נודע אצל האנשים שעובדים איתו כדו-פרצופי, כאחד שלמרות החזות שוחרת השלום שלו יכול להתפרץ בכעס. הסרט בהחלט מציג אותו כאדם בעל 2 צדדים, הצד המואר של 'האביר הלבן', והצד האפל שקיים בו. בדיוק כמו המטבע אותו הוא מטיל, אלו הם 2 צדדיו שקיימים בו.

בדומה לו, גם לבאטמן, או ליתר דיוק לברוס ווין, יש שני צדדים. בעוד שברוס ווין הוא אדם רגיל שחי את חייו, הבאטמן הוא האלטר אגו האפל שלו, שנלחם נגד הרשעים ומבודד עצמו מהחברה. לבאטמן יש צד אלים ברור ובולט, והוא לא מהסס להשתמש בו כדי לאכוף את החוקים של עצמו לגבי טוב ורע.

בניגוד גמור אליהם, הג'וקר הוא בעל אישיות אבסולוטית – טירוף מוחלט. אין לו צדדים – הוא פשוט מכונה של כאוס הרסני.

הג'וקר יודע להשתמש במילים כדי להשפיע על תושבי העיר ומצליח גם לבלבל את באטמן ואת הארווי דנט. הוא לא אויב שאפשר להכניע בצורה "קלאסית", באמצעות כח. בשביל להביס אותו, על באטמן להשתמש בחוכמה ולנצח אותו במשחק שלו.

מה שכל כך מפחיד בדמות של הג'וקר הוא האישיות הלא צפויה שלו. לא ניתן לדעת מה הוא עלול לעשות באף שלב. הוא נראה חסר עקביות וטוען שאין לו תוכנית, אך למשך כמעט כל הסרט הוא בשליטה מלאה על מה שקורה, וכמעט אף תוכנית של באטמן, מתוכננת היטב ככל שניתן, לא יכולה לתפוס אותו.

כאמור, את הג'וקר צריך לנצח במשחק מוחות ולהצליח לעמוד מול הדיבור ויכולות הבלבול שלו. הבאטמן לא מצליח להכניע את הג'וקר באמצעים פיזיים, לא משנה כמה חזק הוא מכה אותו, מה שמגולם היטב בסצנה הגאונית של החקירה של הג'וקר. הג'וקר מצליח לבלבל את הבאטמן באמצעות מילים והתמקדות ב-2 צדדיו, כמו גם מה שהוא עושה להארווי דנט, בסצנה מוצלחת אחרת בבית החולים.

בסופו של דבר, מה שקובע את הגורל של הארווי דנט ובאטמן, זה מידת הערכים שלהם ודבקות במה שהם מאמינים בו כטוב. הבאטמן, למרות 2 צדדיו והבלבול שהג'וקר מכניס בו כל הסרט, מצליח לעמוד מאחורי מה שהוא מאמין, בטוב של בני האדם, ואילו הארווי נכנע לכעס שלו.

תמונות מהסרט

צפה עכשיו

הקאסט הראשי

ציטוטים מהסרט

הג'וקר - האביר האפל
קרא עוד
טירוף, כידוע, הוא כמו כוח משיכה, כל מה שצריך זה דחיפה קטנה.
הארווי דנט
קרא עוד
זה לא קשור למה שאני רוצה. זה קשור למה שהוגן!
הג'וקר - האביר האפל
קרא עוד
מה שלא הורג אותך גורם לך להיות זר יותר.
הג'וקר - האביר האפל
קרא עוד
בוא נשים חיוך על הפנים האלה!
הג'וקר - האביר האפל
קרא עוד
זה פשוט, אנחנו, אה, הולכים להרוג את באטמן.
הג'וקר - האביר האפל
קרא עוד
תראה, אני אדם בעל טעם פשוט. אני אוהב דברים כמו אבק שריפה ... דינמיט ו ... בנזין!
הקודם
הבא

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Picture of מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

ביקורות גולשים / תגובות

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: