הבטחה עם שחר

Promise at Dawn - 2017

131 דקות
צפו בטריילר לסרט הבטחה עם שחר
הבטחה עם שחר מתוך הסרט
תוכן עניינים
• ז'אנר: דרמה
• בימוי: אריק ברבייה
• תסריט: אריק ברבייה, Marie Eynard
• שפת הסרט: אנגלית, צרפתית, ספרדית, פולנית
• הקרנת בכורה: 20 בדצמבר 2017 (צרפת)

תקציר

"הבטחה עם שחר" הוא סרט דרמה צרפתי שיצא בשנת 2017. הסרט מבוסס על ספר ביוגרפי תחת אותו השם שכתב רומן גרי, שעוקב אחרי חיו בפולין ובצרפת. הסרט מציג את הקשר המורכב של גרי עם אמו, שדוחפת אותו עד לקצה גבול היכולת, את שאיפותיה שיהיה סופר מוכר ואת המשמעות הרבה שהייתה לו עליו בכיוון שחייו לקחו.

סקירה

חייה את החיים שאתה בוחר

נינה, אמו של רומן גרי היא לא אישה קלה. היא בעלת שאיפות רבות כלפי החיים שלה וגם כלפי החיים של הבן שלה. היא חיה לפי אמונה אחת ואחת בלבד – חייך הם מה שתהפוך אותם לכאלה. ניתן לשנות מעמד, לאום וכישרון אם רק מספיק רוצים בכך. בשביל להגשים את הפוטנציאל של רומן כפי שהיא רואה אותו, היא לא בוחלת לאמצעים ואפילו עוברת איתו מדינה.

השאפתנות הרעילה

השאפתנות של נינה היא מעוררת הערצה, אבל בסרט נבחנים גם ההיבטים השליליים שלה. מצד אחד, כפי שניתן לקבוע כיום, נינה הצליחה – רומן גרי הוא סופר צרפתי מוכר ומשפיע. מצד שני, היא הסיבה לו נזק נפשי משמעותי והפעילה עליו לחץ שמנע ממנו לעבור את הילדות שלו באופן שליו ונעים כפי שאולי הגיע לו. הצופה במהלך הסרט נותר לשאול את עצמו – איפה הגבול בין שאפתנות בריאה לשאפתנות מזיקה? והאם בכלל יש תשובה לשאלה כה מורכבת?

החיים האמיתיים

הסרט מבוסס על סיפור חייו של גרי ומושפע כאמור מהתקופה בה חי. רומן משתתף במלחמת העולם השנייה, שולח מכתבים לאהובתו ועובר תלאות של לוחם. הקשיים מועברים בסרט באופן מרגש ומעורר הזדהות. מדובר היה במלחמה לא קלה והכוחות הנפשיים שנדרשו ממנו, בדומה ללוחמים נוספים היו רבים מאוד.

לסיכום

"הבטחה עם שחר" הוא סרט מרגש, אמיתי ומעורר אמפתיה. הסרט שעוקב אחרי חייו הלא קלים של רומן גרי, עושה חסד עם הספר הביוגרפי שכתב ומצליח להעביר לצופה את החיים המורכבים והחוויות המבלבלות שעבר. הסרט מומלץ למי שמעוניין לחשוב ולמי שמכיר את ספריו של רומן גארי – הנאה מובטחת. תהנו!

הקאסט הראשי

♦️ פייר ניני
♦️ שארלוט גינסבורג
♦️ נמו שיפמן
♦️ Lou Chauvain
♦️ פיניגן אולדפילד

רוצים עוד סרטים מומלצים? יש כאן רשימה של יותר מ-1,000 סרטים טובים, וגם חדשים שאתם חייבים לראות!

מצאתם מידע שגוי? אנא עדכנו אותנו במייל [email protected] אנא עדכנו אותנו. אנו משתדלים מאוד שהכל יהיה 100% מדויק אך לעתים קורה שיש בעיות טכניות שגורמות להצגת מידע שגוי. תודה!

ספרו לנו בתגובות מה דעתכם על הסרט הבטחה עם שחר

שתפו חברים!

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

ביקורות גולשים / תגובות

מערכת Kicky
מערכת Kicky

כאן תמצאו ה-כ-ל: בין אם אתם מחפשים לקרוא על סקירות למוצרים, המלצות לסרטים חדשים בקולנוע, סדרות מומלצות בנטפליקס, חידות לילדים ומבוגרים, משפטים יפים, מדריכים במגוון תחומים ועוד.

בעטו את השעמום!
אולי זה יעניין אתכם גם: